UWAGA, strona w przebudowie! Już wkrótce zapraszamy na nową stronę OWES Mazowsza Płockiego.
W celu otrzymania najbardziej aktualnych informacji na temat OWES prosimy o kontakt:
Biuro w Płocku, Al. Kilińskiego 12A (budynek ECG) czynne w godz. 12.00-18.00, tel. 605 044 419, 515 434 675.
 


AKTUALNOŚCI:
16 lutego 2021 r. Rusza konkurs „Mazowiecka Marka Ekonomii Społecznej - edycja 2021”

Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej ogłasza kolejną edycję Konkursu „Mazowiecka Marka Ekonomii Społecznej 2021” i rozpoczyna przyjmowanie oficjalnych aplikacji konkursowych.

Do konkursu można zgłaszać wyróżniające się w lokalnym środowisku podmioty ekonomii społecznej oraz osoby i instytucje z otoczenia ekonomii społecznej wspierające oraz zaangażowane w rozwój i propagowanie ekonomii społecznej na Mazowszu.

Konkurs adresowany jest do wszystkich podmiotów ekonomii społecznej, czyli fundacji, stowarzyszeń, spółdzielni socjalnych, centrów integracji społecznej, klubów integracji społecznej, zakładów aktywności zawodowej, warsztatów terapii zajęciowej, towarzystw wzajemnościowych i spółek non profit, zarejestrowanych i działających na terenie województwa mazowieckiego, a także do osób i instytucji z otoczenia ekonomii społecznej (JST, PUP, NGO, biznes itp.).

Kandydatów do wyróżnień można zgłaszać w każdej z trzech kategorii konkursowych:

  • Rozwój
  • Reintegracja
  • Odpowiedzialność

Każdemu przysługuje prawo zgłoszenia jednej propozycji w każdej kategorii. Ponieważ wyróżnienie przyznawane jest TYLKO na 1 rok, mogą się o nie ubiegać również podmioty nagrodzone Mazowiecką Marką Ekonomii Społecznej w poprzednich edycjach.

Zgłoszenia do udziału w konkursie należy składać na wniosku zgłoszeniowym stanowiącym załącznik nr 1 do Regulaminu konkursu (w załączeniu). Do zgłoszenia należy dołączyć prezentację zawierającą odpowiedzi na pytania odnoszące się do kryteriów oceny jednej z w/w kategorii.

Zgłoszenia do konkursu można składać:

  • w sekretariacie Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej w Warszawie (00-844), Wydział Ekonomii Społecznej, ul. Grzybowska 80/82, w godzinach: 8.00-16.00 – w kopertach, z dopiskiem: Konkurs ,,Mazowiecka Marka Ekonomii Społecznej 2021”;

lub

  • za pośrednictwem tradycyjnej poczty lub poczty kurierskiej na adres: Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej, Wydział Ekonomii Społecznej, ul. Grzybowska 80/82, 00-844 Warszawa, o dotrzymaniu terminu decyduje data stempla pocztowego lub data nadania;

lub

  • drogą elektroniczną na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - decyduje data wysłania zgłoszenia drogą elektroniczną.

Szczegóły na stronie: http://mcps.com.pl/ekonomia-spoleczna/mazowiecka-marka-ekonomii-spolecznej/

Termin składania wniosków upływa 16 kwietnia 2021 r.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w trakcie wydarzenia: „Wirtualny Jarmark Rozmaitości-Targi Podmiotów Ekonomii Społecznej” wraz z galą wręczenia wyróżnień w konkursie „Mazowiecka Marka Ekonomii Społecznej 2021” we wrześniu br.

Oficjalne wyniki konkursu zostaną podane do publicznej wiadomości na stronie internetowej: www.mcps.com.pl oraz na profilu https://www.facebook.com/ekonomiaspolecznanamazowszu na Facebook-u.

Osoba do kontaktu:

Andrzej Idziak – Starszy Inspektor, Wydział Ekonomii Społecznej Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej
tel.: (22) 376 85 65
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

OWES Mazowsza Płockiego serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

 


 

W razie problemów lub wątpliwości odnośnie do funkcjonowania akredytowanego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej prosimy o kontakt z Departamentem Ekonomii Społecznej i Solidarnej w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pod adresem:

kontakt.akses@mrpips.gov.pl