Spółdzielnia Socjalna „Sielska Kraina”
Rydzyno 36, 09 – 410 Płock
tel. +48 690 635 111
www.sielskakraina.com.pl

Spółdzielnia działa w branży rekreacyjno-sportowej. Założyciele Spółdzielni wpadli na pomysł utworzenia wioski indiańskiej z namiotami stylizowanymi na tradycyjne tipi rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej, wyposażone w tradycyjne przedmioty codziennego użytku. Na terenie wioski są organizowane półkolonie oraz spotkania dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, została umieszczona zagroda dla zwierząt (ptactwo ozdobne, króliki, kozy, owce), urządzona stajnia i prowadzone są lekcje jazdy konnej, przejazdy bryczkami, w zimie saniami. Oprócz tego konie służą do prowadzenia zajęć hipoterapii, rehabilitacji psycho-ruchowej dla osób niepełnosprawnych.

Ponadto spółdzielnia oferuje dodatkowe atrakcje związanych z prowadzoną działalnością tj. zabawy - tropienie śladów, strzelanie z łuku, bieg Apacza, indiański tor przeszkód, malowanie twarzy, indiański festiwal piosenki i wiele innych.

Spółdzielnia socjalna „Sielska Kraina” funkcjonuje na wiejskim terenie w gminie Słupno.

 


 

W razie problemów lub wątpliwości odnośnie do funkcjonowania akredytowanego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej prosimy o kontakt z Departamentem Ekonomii Społecznej i Solidarnej w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pod adresem:

kontakt.akses@mrpips.gov.pl